Що таке факторинг: механізм, основні плюси й мінуси.

Наш каталог “Dengi-v-Kredit” надасть неоціненну інформаційну допомогу при необхідності підбору кредиту. Забудьте про довге заповнення заявок у відділеннях банків і про довгі черги – це минуле століття. Вибравши підходящі умови кредитування на нашому сайті, вам знадобиться лише 3-5 хвилвин часу, щоб заповнити заявку на кредит онлайн, після чого чекати позитивного рішення по ній.

Неважливо, який вид кредиту вам необхідний – у нас знайдеться все!

Заявки на кредит приймаються цілодобово

Що таке факторинг: механізм, основні плюси й мінуси.

Під факторинговою діяльністю розуміють цілий ряд послуг, основним призначенням яких є продаж (відступання) дебіторського боргу організації. Борг однієї організації перед іншою – закономірне явище і називається дебіторською заборгованістю.

Чому вона виникає? Прикладів може бути багато. Оптовик відвантажує споживачеві товар, за який другий розрахується не відразу, а через тиждень або консалтингова компанія надала свої послуги іншій компанії, а компанія-клієнт розрахується за роботу, відповідно до складеного договору, протягом 10 днів. Такі прогалини в розрахунках негативно позначаються на бізнесі, тим самим знижуючи його здатність до розвитку. В результаті виходить, що доки покупець не оплатить послуги продавця, той не має можливості надавати свої послуги іншим особам. Завданням факторингу і є викорінення таких прогалин. Банківська організація або спеціалізована факторингова компанія, будучи третьою стороною, викуповує зобов’язання боржника, надаючи продавцеві оплату відразу, після виконання ним своїх послуг. Зрозуміло, що ця процедура не безкоштовна, але таким чином бізнес функціонує безперебійно, а відбити комісію фактора неважко.

Як функціонує механізм факторингу:

  • клієнт факторингової організації надає послуги споживачу з відстрочкою оплати;
  • споживач послуг передає фактору пакет документації, що підтверджує виникнення дебіторської заборгованості;
  • факторингова організація покриває частину боргу;
  • дебітор здійснює розрахунок за товари або послуги;
  • організація кредитор і факторингова компанія проводять кінцеві взаєморозрахунки, в результаті яких банк отримує свої гроші з відсотком за послуги, а продавець – залишок відсутніх коштів.

Основні плюси факторингу

Факторинг зручний і вигідний всім учасникам. Продавець може отримати свої гроші до реалізації послуг, а посередник має прибуток у вигляді частки від заборгованості споживача послуг. В результаті виходить, що факторинг зменшує ризики всіх учасників угоди.

До основних плюсів факторингу можна віднести і можливість інкасації дебіторського боргу, що дозволяє фінансувати оборотний капітал. Якщо факторингова організація виступає страховиком угоди то, відповідно, вона й понесе ризики. Функціонування факторингу допомагає розвитку бізнесу. Особливо це зручно і вигідно в тих випадках, коли компанії не можуть отримати позику в банку.

Узгоджена і відпрацьована схема взаємодії всіх трьох сторін забезпечує безпроблемний торговий процес. Постачальник товарів або послуг своєчасно отримує оплату, споживач – свій товар, а факторингова компанія – свої комісійні. Все відбувається узгоджено і без затримок. На відміну від кредитування, відсутні поручителі і заставне майно.

Недоліки факторингу

Напевно, одним, але дуже важливим мінусом факторингу є його ціна. Вона дуже висока і постачальник стає перед вибором: скористатись послугами факторингу, сплативши високу вартість, чи відмовитися, тим самим уповільнивши рух своїх особистих коштів.

Оцінювати всі плюси і мінуси факторингової діяльності необхідно в кожній окремій ситуації і лише після приймати зважене рішення: скористатись даною послугою чи обійтися.

На основі матеріалів globalcredit.ua.

Вверх